Česká obchodní inspekce chce bojovat s korupcí

Česká obchodní inspekce chce před korupcí chránit jak své inspektory, tak zákazníky. Za tímto účelem si nechala od nezávislé bezpečnostní agentury na míru připravit protikorupční program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražské sídlo ČOI | Foto: Marián Vojtek

Protikorupční program České obchodní inspekce mohou využít hlavně podnikatelé, kteří se setkají s korupčním či nezákonným chováním inspektorů, nebo budou mít připomínky pro vylepšení jejich práce. Jaké cesty k tomu mohou zvolit? "Buď formu e-mailu nebo telefonického podání na zelenou linku, případně mohou přímo navštívit pracovníky, kteří antikorupční program zajišťují," upřesňuje ústřední ředitelka inspekce Jana Příhodová.

Nejefektivnější by podle expertů mělo být využití bezplatné protikorupční telefonní linky ČOI. Má číslo 800 870 890. Tam budou specialisté v oboru vyšetřování, kteří si osobně, tedy ne přes automat, s tím, kdo korupci ohlásí, popovídají. "My se ho v klidu na všechno doptáme a samozřejmě se domluvíme i na podání té zpětné informace, jak se ta věc vyvíjí," říká ředitel firmy ABL Vít Bárta, která bude - nezávisle na České obchodní inspekci - linku provozovat. Protikorupční program ČOI ale bude mířit i do centra inspekce. Využít lze i e-mailové adresy fairplay, kterou naleznete na stránkách www.coi.cz.

Věra Pfeifferová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme