Čtyři pětiny pracovních rukavic neprošly kontrolou obchodní inspekce. Většina nebyla ve správné třídě

Téměř čtyři pětiny ochranných pracovních rukavic, které v loňském roce zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), nevyhovělo normám. Inspekce to v tiskové zprávě uvedla v pátek. Kontrolou prošlo 32 typů rukavic od 30 distributorů a cílem bylo ověřit, zda splňují technické požadavky. Porušení předpisů inspekce zjistila u 25 typů.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

occupational-safety-_210416-105720_dok.jpg | Foto: Bru-nO | Zdroj: Pixabay | CC0 1.0

Inspekce uvedla, že při zkouškách v laboratoři bylo u 23 vzorků zjištěno, že neodpovídají třídám ochrany, které u nich výrobce deklaroval. Požadavku na odolnost proti oděru nevyhovělo 13 vzorků, pět vzorků nebylo odolných proti řezu čepelí, 16 proti dalšímu trhání a čtvery rukavice nebyly odolné proti propíchnutí.

Česká obchodní inspekce toleruje nelegální respirátory, tvrdí Asociace nanotechnologického průmyslu

Číst článek

„U některých odebraných vzorků se jednalo o kumulaci více nedostatků současně,“ doplnila inspekce. Vedle toho u některých rukavic kontroloři zjistili formální nedostatky jako chybějící návod nebo identifikace výrobce.

Česká obchodní inspekce vyzvala výrobce a distributory k odstranění zjištěných chyb a výrobky, které nesplnily požadavky pro uvedení na unijní trh, stáhly firmy z distribuce.

Inspekce kontroluje ochranné rukavice, které jsou pro své univerzální využití velice žádané, pravidelně.

V roce 2019 vykázala nedostatky podle kontroly více než polovina rukavic, u kterých ověřovala, zda splňují technické požadavky ohledně bezpečnosti. Dva vzorky rukavic podle výsledků tehdejšího testování představovaly pro spotřebitele vážné nebo vysoké bezpečnostní riziko.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme