Česká obchodní inspekce si posvítí na Fischerovu agenturu

Česká obchodní inspekce prověří způsob, jakým Cestovní agentura Václava Fischera nabízí své služby. Zatím si u ní lidé mohli koupit zahraniční pobyty pořádané běžnými cestovními kancelářemi, které jsou - narozdíl od agentur - pojištěné proti krachu. Teď ale agentura Václava Fischera nabízí navíc přímo pobyty v jednotlivých hotelích odděleně od letecké dopravy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Fischer | Foto: Jan Rosenauer

Ivana Hanačíková, která zodpovídá na Ministerstvu pro místní rozvoj za oblast cestovního ruchu říká, že se kvůli tomu obrátí nejen na obchodní inspekci, ale i na živnostenský úřad. "Služba poskytovaná cestovní agenturou je nestandardní. Podle zákona 159 z roku 1999 tam kolize je, protože cestovní agentura nemůže sama nabízet tímto způsobem a sestavovat zájezdy, jako to provádí pan Fischer."

Václav Fischer ale namítá, že způsob, jakým agentura nesoucí jeho jméno nabízí své zájezdy, je v západní Evropě běžný. Ačkoliv agentura není pojištěná, lidem, kteří si u ní zakoupí pobyt a letenku, podle Fischera žádná rizika nehrozí. "Klienti mají absolutní jistotu, protože Ccestovní agentura Václava Fischera není pořadatelem, ale je pouze zprostředkovatelem. Služby, které si klient kupuje, tak si nekupuje u Cestovní agentury Václava Fischera, ale přímo u hotelu nebo u letecké společnosti."

I Václav Fischer ale přiznává, že jde o první pokus tímto způsobem v České republice prodávat dovolenou v zahraničí.

Markéta Kaclová, Pavel Otto Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme