Místo dvou deci svařáku méně. Inspektoři se na vánočních trzích nejčastěji setkávají s nepoctivým prodejem

Se začátkem adventu se tento víkend otevřely i vánoční trhy. Zaměří se na ně i kontroloři České obchodní inspekce. Budou hlídat, jestli stánkaři správně účtují ceny u vánočních stromků, kaprů nebo nápojů. Loni na vánočních trzích pochybil podle inspekce každý čtvrtý prodejce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vánoční trhy a vánoční strom na pražském Staroměstském náměstí | Foto: Kristýna Nevanová | Zdroj: Český rozhlas

Pět pokut za 1,6 milionu, agresivní obchodní praktiky. Inspekce varuje před Českým mincovním obchodem

Číst článek

Inspektoři se na trzích nejčastěji setkávají s nepoctivým prodejem. „Například nápoje nejsou dodávány spotřebitelům ve správném množství. To znamená, že si řeknete třeba o dvě deci svařáku a ony to nejsou dvě deci,“ řekl Radiožurnálu mluvčí České obchodní inspekce Jiří Fröhlich.

U nápojů a dalšího zboží taky musí být vždy uvedená cena. Inspekce varuje taky před nepoctivými trhovci v zahraničí, například v Německu u akcí tři za cenu dvou.

„Buďte obezřetní a sledujte, zda skutečně u nákupu dostanete tu slevu, zda to skutečně bude tři za cenu dvou. Případně se o to musíte přihlásit,“ dodává Fröhlich.

Vánoční trhy potrvají někde až do Nového roku.

Kateřina Součková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme