Obchodní inspekce zakázala na trhu dětskou zábranu. Může se nečekaně otevřít

Česká obchodní inspekce (ČOI) nařídila stáhnout z prodeje výrobek Bezpečnostní zábrana s tmavým dřevem 111–118 cm značky PUPYhou. Zábrana se při používání může neočekávaně otevřít a hrozí nebezpečí, že se dítě dostane ven z vymezeného bezpečného prostoru, uvedla inspekce.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká obchodní inspekce zjistila v ČR nebezpečnou dřevěnou zábranu, která může pro nejmenší děti znamenat bezpečnostní riziko | Zdroj: Česká obchodní inspekce

Kovová zábrana v kombinaci s tmavým dřevem obsahuje 35 centimetrů široké prodloužení, které je možné instalovat do dveřních otvorů či nad schodiště. Kromě neočekávaného otevření mohou děti podle ČOI uvíznout v mezerách mezi jednotlivými částmi zábrany při pokusu dostat se ven.

„Výrobek není v souladu s požadavky zákona č. 102/2001 Sb., o obecné bezpečnosti výrobků z hlediska svých konstrukčních a mechanických vlastností,“ uvedli inspektoři.

Česká obchodní inspekce uložila výrobci okamžité stažení dětské bezpečnostní kovové zábrany označené PUPYhou, model XY-006 z distribuce. Výrobek nahlásila ministerstvu průmyslu a obchodu a informace zveřejnila v evropském seznamu nebezpečných výrobků RAPEX.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme