Obchodní inspekce zakázala prodej dětské teplákové soupravy. Na šňůrkách z kapuce hrozí uškrcení

Česká obchodní inspekce zakázala prodej dětské teplákové soupravy značky Yvon Fashion, u které hrozí uškrcení dítěte na šňůrkách na kapuci mikiny. Inspekce nařídila stažení výrobku z trhu. Zároveň ho nahlásila ministerstvu průmyslu a obchodu a informace zveřejnila v evropském seznamu nebezpečných výrobků RAPEX. Česká obchodní inspekce o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle České obchodní inspekce představují šňůry na stažení riziko uškrcení | Zdroj: Česká obchodní inspekce

Výrobek je určen pro šestileté děti a tvoří jej mikina na zip s kapucí a tepláky v černé barvě. Na přední straně mikiny i tepláků jsou nápisy či nášivky, mimo jiné je na nich uvedeno New York University 1986, Redcorner Club či Champions 86. Kapucí od mikiny je provlečena růžová šňůra, jejíž volné konce jsou zataveny proti roztřepení.

Podle České obchodní inspekce tak výrobek nesplňuje požadavky zákona o obecné bezpečnosti výrobku, protože součástí oblečení určeného pro malé děti nesmí být funkční šňůry na stažení, které představují riziko uškrcení.

„Pokud se při obvyklém používání tohoto výrobku utáhnou šňůry v oblasti hrdla dítěte, může dojít k následnému uškrcení dítěte,“ popsala inspekce riziko teplákové soupravy, před kterou varovala.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme