Podvodníci posílají e-maily s logem České pošty. Počítač kvůli nim může napadnout škodlivý software

V e-mailových schránkách uživatelů v Česku se začaly objevovat klamavé zprávy s logem České pošty, které je informují, že „Mají balík“. Po kliknutí na odkaz může počítač napadnout škodlivý software. Oznámila to v pondělí Česká pošta.

Praha (Aktualizováno: 12:44 12. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Upozorňujeme naše zákazníky a všechny ostatní uživatele, aby na danou zprávu neodpovídali a nepokoušeli se klikat na odkazy. Česká pošta není autorem těchto zpráv, její logo, byť ve staré verzi, je použito neoprávněně a v tuto chvíli podnikáme veškeré kroky, abychom zobrazování této zprávy spojené se jménem České pošty zabránili,“ upozornil mluvčí Matyáš Vitík.

Skutečné, pravé e-maily České pošty s informacemi o zásilkách jsou podle mluvčího odesílané ze schránky ceskaposta@cpost.cz.

Dalším trikem podvodníků, jak poškodit Českou poštu a její zákazníky, je fiktivní soutěž o mobilní telefony. Formou reklamy v barvách České pošty se tento podvod zobrazuje uživatelům sociální sítě Facebook a aplikací FB Messenger či WhatsApp.

Podvodná hra se projevuje i formou zpoplatněné SMS, která vyjde na 50 korun i více.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme