Česká pošta dál plánuje zrušení 178 poboček

Česká pošta začne od října zkoušet motorizované doručování v místech, kde chce zrušit své pobočky. Těch je 178 a o jejich případném zachování stále jedná Svaz měst a obcí, Česká pošta i Ministerstva vnitra. Náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček tvrdí, že do konce letošního roku by nemělo padnout žádné definitivní rozhodnutí o rušení poboček. Zkušební doručování bude trvat tři měsíce a pak se bude jednat dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Marián Vojtek

Přestože Česká pošta nestihla ještě vše projednat s konkrétními obcemi, rozhodla se na svých internetových stránkách předčasně zveřejnit seznam míst, kde uvažuje o jiné formě obsluhy zákazníků. Chce tak zbavit nejistoty malá sídelní místa v České republice.

K situaci se vyjádřil ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek: "V těch menších sídlech je poslední komunikační kanál s okolním světem pošta. Toto když zmizí, tak nebudou mít žádný. Oni si skutečně připadají odstrčení."

Přehrát

00:00 / 00:00

O motorizovaném doručování, které Česká pošta od října zavádí místo 178 ztrátových kamenných poboček, mluvil v poledních Ozvěnách dne náměstek ministra vnitra Zdeněk Zajíček, který má pošty na starosti (moderátor Jan Bumba)

Fungovala by podle vás Česká pošta lépe jako soukromá firma? Hlasujte v naší anketě!

Radek Musílek, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme