Výběr z médií: rozprodávání majetku pošty, kritika peněz pro dárce a očkovací kampaň pro ženy

V českém tisku se v úterý dočtete, že Česká pošta podle deníku E15 dál rozprodává svůj majetek. Někteří lékaři kritizují možné finanční odměny pro dárce buněk a tkání, píše Deník N. A očkovací kampaň proti koronaviru se víc zaměří na mladé ženy, řekl pro Hospodářské noviny ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch. Více se dočtete ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Očkování v nemocnici Bulovka

Očkovací kampaň proti koronaviru se víc zaměří na mladé ženy, informují Hospodářské noviny (ilustrační foto) | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

E15

Česká pošta pokračuje v rozprodání majetku. Do konce roku tím chce získat zhruba 400 milionů korun. Deníku E15 to řekl šéf pošty Roman Knap. Pošta už letos prodala majetek za 200 milionů.

Deník N

Někteří lékaři kritizují finanční odměny pro dárce buněk a tkání, se kterou počítá chystaná novela zákona. Všímá si toho Deník N. Lidé by peníze za dárcovství podle české legislativy v současné době dostávat neměli. V praxi je některá centra ale vyplácejí. Třeba podle lékařů z Českého národního registru dárců kostní dřeně má být ale dárcovství dál bezplatné.

‚Má to smysl.‘ Nadace rozdala v Obecním domě ocenění dárcům kostní dřeně

Číst článek

Mf Dnes

Peníze a kreativní zaměstnanci, to chybí českým firmám při zavádění inovací. Téma Mf Dnes. Dvě třetiny oslovených podnikatelů se přitom bez inovací neobejdou, často tak jde jen o drobná vylepšení. Zákazníci by přitom inovace v řadě oblastí uvítali.

Deník

Co Čech, to spisovatel, píše doslova úterní Deník. Popisuje, že během pandemie u sebe plno lidí objevilo spisovatelské vlohy. A své literární texty se snažili nabídnout různým nakladatelstvím. Nejčastěji šlo o beletrii – třeba historické romány, milostné příběhy nebo fantasy.

Hospodářské noviny

Očkovací kampaň proti koronaviru se víc zaměří na mladé ženy. V rozhovoru pro Hospodářské noviny to řekl ministr zdravotnictví za ANO Adam Vojtěch. Televizní spoty budou podle něj vyvracet lživé zprávy, že vakcinace způsobuje neplodnost. Vojtěch navíc dodal, že pokud se Česku podaří vytvořit kolektivní imunitu, zruší veškerá pandemická opatření.

Právo

Některé děti čekají kvůli soudům na přechodné pěstouny i dlouhé měsíce, všímá si úterní Právo. Pěstounů je přitom dostatek. Zhruba 600 rodin je připraveno přijmout dítě okamžitě. Problém je ale podle deníku s nepružností soudů. Pomoct by tak mohla novela zákona o sociálněprávní ochraně dětí, kterou schválili poslanci.

Eliška Balcárková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme