Česká pošta ruší přes 500 doručovatelských míst. Nejvíce propouštět bude v Praze, půjde až o 120 lidí

Česká pošta již na úřad práce oznámila zrušení 529 pracovních míst doručovatelů a dalších pracovníků v logistice. Místa chce zrušit ke konci července, výpovědi bude rozesílat v květnu. Skutečný počet propouštěných bude zřejmě nižší. Pondělní informaci webu Seznam Zprávy následně médiím potvrdil mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta, ilustrační foto

Česká pošta již na úřad práce oznámila zrušení 529 pracovních míst | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

Nejvíce míst pošta zruší v Praze, kde počítá se škrtnutím 120 doručovatelů.

Vláda schválila snížení minimálního počtu poboček pošty o 300 na 2900. Konkrétní místa může změnit

Číst článek

Ve Středočeském kraji podnik například zredukuje počet listovních motorizovaných doručovatelů o 45, v Olomouckém kraji pak půjde mimo jiné o 14 doručovatelů balíků.

Propouštění souvisí s poklesem objemu provozu, který se za posledních pět let snížil asi o 40 procent. Zároveň již o měsíc dříve pošta zavře 300 z 3200 poboček a v souvislosti s tím zruší 950 pracovních míst, hlavně zaměstnanců přepážek. Pošta zaměstnává necelých 23 000 lidí.

Za loňský rok očekává podnik ztrátu 1,75 miliardy korun. Pokud by letos nepřistoupil ke škrtům, ztráta by vzrostla na čtyři miliardy a hrozila by insolvence. V příštích dvou letech má Česká pošta projít transformací, jinak zanikne.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme