Na pohled plno, ale fronty se netvoří. Zrušené pošty v Ústeckém kraji nedělají výrazné problémy

Jen v Ústeckém kraji se před měsícem zavřelo 27 poboček České pošty. I když se jednalo o zásadní změny, vedení severočeských okresních měst ale velké změny nezaznamenalo. Některé pobočky nahradily Pošty Partner.

Ústí nad Labem Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta

Ústecký kraj po zrušení 27 poboček České pošty nečelí velkým problémům | Zdroj: M-SUR / Shutterstock.com

Většina z oslovených starostů a místostarostů se shoduje, že zrušení pošt se obešlo bez následných komplikací nebo stížností obyvatel. Podle primátora Marka Hrvola (ProMOST) se některé pobočky ve městě vizuálně zaplnily.

Přehrát

00:00 / 00:00

Od zrušení 27 poboček České pošty v Ústeckém kraji uplynul měsíc. Výrazné problémy vedení měst nezaznamenalo

Dlouhé fronty se ale z pohledu uživatele netvoří. Městská centrální pošta je na větší nápor připravená, uvedl Hrvol.

Stejně hodnotí situaci i primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (ANO). Dopady zrušených poboček jsou z hlediska doručování zásilek nebo omezení poštovních služeb minimální.

Starosta Loun Milan Rychtařík (ANO) uvedl, že zatím žádné problémy s fungováním pošty vedení městského úřadu řešit nemuselo. A to i přesto, že ve městě z původních tří poboček zbyla jedna. Vedení měst ale větší nápor na pošty očekává po skončení letních prázdnin.

Soukromý provozovatel

Koncem července ukončila provoz Česká pošta v litoměřické čtvrti Pokratice. Na poštovní služby plynule od 1. srpna navázal soukromý provozovatel Pošty Partner. Změnila se ale adresa, zatímco dřív pošta fungovala v areálu Družba, Pošta Partner aktuálně sídlí v ulici U Kapličky.

Mapa rušených pošt: 300 poboček, 21 změn. Podívejte se, které v pátek končí

Číst článek

Od 1. září se v Pokraticích změní kromě adresy také otevírací doba. Pošta bude v pondělí a ve středu otevřená od 10 do 17 hodin, zbývající dny v týdnu pak od 8 do 16 hodin.

O Poště Partner uvažuje také město Děčín. Primátor Jiří Anděl (ANO) řekl už při ohlášeném uzavírání poboček, že Pošta Partner by mohla vzniknout v Bynově. Zatím ale není jasné v jakém objektu, ani to, kolik by stál samotný provoz této pobočky. O tom by měla v srpnu rozhodovat rada města.

Celkem pošta od července zrušila 300 poboček.

Lucie Heyzlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme