Česká pošta začíná prodávat nový aršík známek s portrétem prezidenta Pavla. Jeho cena je 230 korun

Česká pošta začne od středy na svých pobočkách a na e-shopu prodávat nový aršík známek s portrétem prezidenta Petra Pavla. Cena desetiznámkového aršíku je 230 korun a prodávat se bude pouze jako celek.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový aršík poštovních známek s portrétem prezidenta Petra Pavla

Nový aršík poštovních známek s portrétem prezidenta Petra Pavla | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

„Náklad aršíků je 100 000 kusů, známky jsou samolepící a je možný, v případě zájmu, jejich dotisk. Ten v současné době není aktuálně v plánu,“ řekl mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Autorem výtvarného návrhu je Petr Štěpán. Celý aršík obsahuje deset známek s nominální hodnotou zastoupenou písmenem B, každou s portrétem prezidenta České republiky, ale s pozadím v jiné barvě, která se váže k nějakému místu, události nebo věci, které souvisí s českou kulturou a historií.

Inspirací pro barvy na známkách byly například česká hymna, literární díla nebo tradiční řemesla.

Na pozadí portrétu českého prezidenta tak lze najít barvy jako květolipová, českomotorková, babičkově malinovková, hřibově pravá, poskalinová, spodně kvašená, cibuláková, letněbouřková rozmarná, vontská špendlíková a šumněborová.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme