Česká republika se odvolává proti arbitráži

Česká republika pokračuje ve sporu o údajném znehodnocení investic společnosti CME do České nezávislé televizní společnosti jako výhradní servisní organizace TV Nova. Právě dnes totiž bude podána žaloba proti výsledku stockholmské arbitráže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Železný | Foto: Česká televize

Potvrdila to mluvčí Ministerstva financí Jana Vargová. "Právní zástupci naší republiky ve sporu CME versus Česká republika podají dnes k odvolacímu soudu ve Stockholmu návrh na zrušení prozatimního nálezu vydaného 13. září letošního roku arbitrážním tribunálem. Předpokládáme, že záležitost bude projednávána v rozmezí jednoho roku. Během této doby nebude Ministerstvo financí poskytovat žádné věcné informace."

Arbitráž v září rozhodla, že Česko porušilo v případě CME dohodu o vzájemné ochraně investic mezi námi a Nizozemskem. CME od nás požaduje za znehodnocení své investice do České nezávislé televizní společnosti jako výhradní servisní organizace televize Nova nejméně půl miliardy amerických dolarů.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme