Česká spořitelna kvůli změnám v sKartách možná odstoupí od smlouvy se státem

Lidé, kteří dostávají sociální dávky na sKartu, nebudou zřejmě povinni mít účet u České spořitelny. Ministerstvo práce přišlo s tím, že nově by banka účet k sKartě otevřela jen tomu, kdo by chtěl sociální kartu používat k placení či vybírání peněz z bankomatu. Navrhne to vládě. Spořitelna ale varuje, že tím její účast na projektu sKaret ztrácí smysl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

sKartu nebudou mnozí lidé vůbec používat | Foto: Ministerstvo práce a sociálních věcí

Vláda se ve smlouvě zavázala, že žádné změny v projektu až do roku 2024 podnikat nebude. Přes sKarty mělo jít nejméně 98 procent všech státních příspěvků a podpor a v budoucnu i důchody.

Sociální karty kritizovala nejen opozice, odbory a rada postižených, ale i ombudsman, ochránci dat nebo někteří koaliční politici.

Ministryně Ludmila Müllerová se tak změnami snaží kritikům vyhovět. Tak jako v minulosti by lidé dostali své peníze prostřednictvím České pošty a také by jí za tuto službu zaplatili.

„Pokud mají zájem o zasílání složenkou, tak nechť je to zpoplatněno, jako je tomu v případě přiznávání důchodu,“ řekla Müllerová v České televizi.

Česká spořitelna však upozornila, že tím by pro ni účast na projektu ztratila smysl. Krok ministerstva by tak pro ni znamenal jednostranné odstoupení od dohody.

Pavlína Nečásková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme