Česká strana rakouské odeslala další dokumentaci k Temelínu

České ministerstvo zahraničí odeslalo Rakousku doplňující materiály k Temelínu. Mají objasnit, co by znamenalo neuvedení kontroverzní stavby do provozu. Na doplnění dokumentace k Temelínu, kterou už Češi Rakušanům poskytli, se minulý víkend dohodli v Praze ministr zahraničí Jan Kavan a rakouský ministr životního prostředí Wilhelm Molterer.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poradce ministra průmyslu Jiří Hanzlíček, který se na přípravě dokumentace k Temelínu podílí, trvá na tom, že pro českou stranu je i nadále varianta neuvedení elektrárny do provozu naprosto nepřijatelná.

Poradce Hanzlíček se odmítl bavit o tom, kolik by zakonzervování Temelína stálo. Předanou dokumentaci nyní prostudují rakouští diplomaté a odborníci. Potom bude zveřejněna na Internetu.

Markéta Kaclová, Martin Ulrich Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme