Česká televize do dvou let spustí kanál ČT5

Veřejnoprávní televize do dvou let spustí svůj pátý kanál. Rádiu Česko to řekl odcházející ředitel zpravodajství České televize Milan Fridrich.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Sochor a Milan Fridrich | Foto: Marián Vojtek

„Za rok za dva by Česká televize měla mít velmi silný pátý program nebo pátý kanál, který by v sobě sdružoval všechny čtyři programy ostatní, respektive jejich internetové aplikace a nabízel by i spoustu věcí, které na těch programech nenajdeme,“ uvedl nový ředitel divize nových médií.

Přehrát

00:00 / 00:00

Téma: Změny v České televizi. Hostem Václava Sochora je odcházející ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

Podle něj bude ČT5 čistě internetovou televizí. Svých portálů se dočkají i ostatní programy: „Česká televize má nejenom svůj hlavní web, ale má i portál ČT24.cz a chce budovat další specializované: sportovní, pro jedničku, pro dvojku a tak podobně.“

Například některé sportovní přenosy, který by nebylo možné odvysílat v televizi, by mohly běžet na internetu. Nevyloučil, že by tato služba mohla být zpoplatněna.

„Internet bude na jednu stranu sluhou programů a na druhou stranu bude ambiciózní, odpoutá se a bude dávat něco navíc, kvůli čemu bude dobré na ně jít, i když se člověk dívá na klasickou televizi,“ dodal Fridrich v pořadu Týden v médiích.

Fridrich ředitel, Kvapilová jeho zástupkyní

Fridrich se stane ředitelem divize nových médií k 1. srpnu 2010. Přibližný počet zaměstnanců ani předpokládaný rozpočet zatím její nový šéf nechtěl zveřejnit.

Podle informací Rádia Česko se ale zástupkyní ředitele nově vytvářené divize stane současná moderátorka a dramaturgyně Hyde Parku Pavlína Kvapilová.

Zpravodajství veřejnoprávního média bude po Fridrichovi řídit někdejší zpravodaj ČT ve Spojených státech Roman Bradáč.

Marián Vojtek, Václav Sochor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme