Česká televize má nového šéfa zpravodajství

Novým šéfem zpravodajství veřejnoprávní televize se stal Zbyněk Honys, dosavadní vedoucí sekretariátu prozatímního generálního ředitele ČT Jiřího Balvína.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zbyněk Honys pracuje v České televizi od začátku tohoto měsíce. V minulosti působil v Českém rozhlase, byl šéfredaktorem jeho zpravodajství. Později pracoval ve zpravodajství televize Prima a poté v ČNTS. Tam se také poznal s Jiřím Balvínem. Prozatímní ředitel ČT nám řekl, že si Honyse vybral jako šéfa zpravodajství kvůli jeho zkušenostem z různých médií, a také proto, že pro řadu redaktorů zpravodajství České televize není neznámou osobou.

Balvín při svém nástupu do čela Kavčích hor přitom zvažoval, že post ředitele zpravodajství zruší. Po delším rozboru však prý zjistil, že je toto místo potřebné.

Zbyněk Honys Českému rozhlasu řekl, že by se televizní zpravodajství mělo ještě více přiblížit tomu, kdo ho platí, tedy divákovi. To však neznamená, jak zdůraznil, že by se mělo přiblížit zpravodajství komerčních stanic.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejčtenější za posledních 24 hodin

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme