Česká televize odmítá, že by pořad Klekánice stáhla kvůli nátlaku Sazky

Česká televize odmítá, že by za úterním stažením kritické reportáže o činnosti Sazky stál tlak této silné společnosti. Loni ale právě v souvislosti s aktivitami Sazky ustoupila od připravovaného vysílání číselné loterie EuroLotto. Podle ministra kultury Pavla Dostála Sazka postavila tehdejší televizní vedení před ultimátum.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

\"Není to na základě žádných tlaků Sazky,\" řekl dnes ČTK ke stažení reportáže mluvčí televize Jiří Tráva. Generální ředitel ČT Dušan Chmelíček podle něj rozhodl neodvysílat připravený pořad Klekánice kvůli tomu, že v něm Sazce nebyl dán dostatečný prostor. S pořadem se ředitel seznámil poté, co se dozvěděl, že Sazka podala na jeho dramaturgyni trestní oznámení, připustil Tráva.

Dramaturgyně ČT Lenka Poláková, na níž bylo oznámení podáno, ČTK v úterý řekla, že se tvůrci pokoušeli získat stanovisko zástupců Sazky k připravovanému pořadu asi čtyři nebo pět měsíců. \"Když nám ho neposkytli, obešli jsme se bez něj. Přesto považuji reportáž za vyváženou a objektivní,\" zdůraznila. Nátlak Sazky přiznalo podle zářijového Dostálova vyjádření pro časopis Týden například i vedení televize Prima.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme