Česká televize v poledne vypnula analogové vysílání. Definitivně

Česká televize po 57 letech vypíná analogové vysílání. Jako poslední přestaly v poledne tento druh signálu šířit vysílače na Zlínsku a Vsetínsku. Programy ČT pak už diváci budou moci sledovat jen digitálně.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ilustrační foto

ilustrační foto | Foto: Creative Commons Attribution 3.0 Unported

Přechod na digitální vysílání byl podle generálního ředitele České televize Petra Dvořáka poměrně snadný, i když dlouhý:

„Zcela upřímně jsem nečekal, že přechod bude opravdu tak jednoduchý a že se to opravdu podaří zvládnout v daném vymezeném čase, protože v jiných evropských zemí to probíhalo složitě. Silní vysílatelé si to vzali za své a proces nebyl řízen jakýmkoli státním úřadem, ale tím nejsilnějším vysílatelem, kterým je Česká televize, která proces vedla a zároveň financovala."

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Ranního interview byl generální ředitel České televize Petr Dvořák

Manažer projektu digitalizace v České televizi Pavel Hanuš předpokládá, že i diváci na Zlínsku a Vsetínsku jsou na odpojení analogu připravení, protože celorepublikové pokrytí digitálním signálem má ČT od loňského podzimu.

„Při velkém vypínání většinou počet klesal pod pět procent obyvatelstva, které nebylo připojeno, a těsně po vypnutí už to klesalo pod jedno procento. Takže diváci reagovali velmi operativně a většinou si dokázali příjem zabezpečit,“ uvedl Hanuš.

„Přes všechny potíže, které byly spojeny s procesem digitalizace, už vlastní proces od roku 2008 probíhal velmi plynule. Dokonce si myslím, že v mnoha případech mohlo dojít k výraznému urychlení a že termín mohl být ještě dřívější,“ dodal.

Analogově vysílala televize od roku 1954. S digitálním vysíláním, které má také přinést širší nabídku programů, začala před třemi lety.

Veškeré informace týkající se digitalizace a vypínání analogového vysílání jsou k dispozici na internetových stránkách www.digitalne.tv.

Václava Marešová, Nikola Bojčev, Martin Hromádka, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme