Česká televize zatím ruší post zahraničního zpravodaje v Moskvě

Česká televize už nebude mít v Rusku svého zpravodaje. Generální ředitel ČT Jiří Janeček dnes rozhodl, že tento post ke konci března bez náhrady zruší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Janeček | Foto: Tomáš Adamec

Dosavadnímu zpravodaji Josefu Pazderkovi neprodloužily ruské úřady bez udání důvodů pracovní vízum. Podle neoficiálních informací je to odveta za to, že česká strana před časem vyhostila z České republiky ruské občany, kteří byli údajně pracovníky tajných služeb.

Podle generálního ředitele ČT Jiřího Janečka je jeho rozhodnutí zatím nezvratné. "Probral jsem celou záležitost s kolegy a partnery a rozhodnutí nezměním. Důvod je více než jasný. Za mého působení se tato záležitost v Rusku opakovala už podruhé. Je to věc, kterou nemůžeme tolerovat," vysvětlil Janeček Radiožurnálu a dodal:

Přehrát

00:00 / 00:00

ČT ruší post zahraničního zpravodaje v Rusku. Téma pro generálního ředitele ČT Jiřího Janečka.

"Ruské důvody, že jde o vendetu za vyhoštění ruského novináře, který byl v ČR označován za agenta, neuznávám. ČT nebude obětním beránkem diplomatických her. Doposud jsme nedostali relevantní vysvětlení od ruských úřadů."

Janeček zároveň potvrdil, že post zpravodaje není pro ČT definitivně uzavřenou záležitostí.

"Budu usilovat o zpravodajské zastoupení v důležité zemi, jakou Rusko je. Budu ale požadovat záruky na nejvyšších místech, že se podobný lapsus nebude opakovat. Hodlám se proto sejít i s českým ministrem zahraničí, aby v celé záležitosti jednal," uzavřel generální ředitel ČT.

Lukáš Vincourek, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme