Česká zpravodajská služba prý přispěla k dopadení bin Ládina

Zpravodajská služba české armády údajně přispěla k dopadení Usámy bin Ládina. Uvedla to ve své zprávě za rok 2010. Zpravodajci podle dokumentu získali vlastními zdroji informace o pohybech významných teroristů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dům, kde se skrýval Usáma bin Ládin | Foto: ČTK/AP | Zdroj: ČTK

Podle odborníka na terorismus z Policejní akademie České republiky Mariana Brzybohatého je třeba v boji proti teroristům spolupracovat.

"Terorismus zejména po 11. září dokázal nutnost spolupráce v oblasti zpravodajských služeb. České zpravodajské služby mají určité možnosti, zvlášť vojenská zpravodajská služba, která operuje v takových regionech, jako je třeba Afghánistán nebo Irák," řekl Radiožurnálu a dodal:

"Skutečně se dá říct, že tyto informace v souhrnu mozaiky, která stála například na začátku dopadení Usámy bin Ládina, tak mohla výrazným způsobem přispět."

Mezinárodně hledaný terorista a vůdce teroristické organizace al-Kájda Usáma bin Ládin byl zabit letos 2. května speciálním americkým komandem blízko pákistánské metropole Islámábádu.

Lenka Rákosová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme