Češka zraněná v Egyptě je v kritickém stavu. Lékaři ji nemohou převézt zpět domů

Stav Češky zraněné při útoku v egyptském letovisku Hurghada je kritický. Lékaři ji proto nyní nemohou převézt zpět do Česka. Informovalo o tom v úterý české ministerstvo zdravotnictví. Zdravotní stav ženy hospitalizované v káhirské nemocnici se v posledních dvou dnech náhle zhoršil. Do Egypta v pondělí odletěl tým českých zdravotníků pod vedením ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha.

Káhira/Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lékař před nemocnicí El Salam, kde se nacházejí oběti útoku v Hurghadě | Zdroj: Reuters

„V tuto chvíli je bohužel pacientka v kritickém stavu, má maximální možnou léčbu, ale není schopna ani převozu na letiště," citovalo v úterý ministerstvo zdravotnictví ředitele pražské záchranné služby Petra Koloucha, který je s týmem českých zdravotníků v Káhiře.

„Tři čeští lékaři na místě spolupracují s dalšími čtyřmi egyptskými odborníky. A celé to lékařské konsilium je ve shodě, že v tuto chvíli nelze pro pacientku udělat více,“ řekla Radiožurnálu mluvčí ministerstva zdravotnictví Štěpánka Čechová.

Všichni tito lékaři jsou specialisté na urgentní medicínu a intenzivní péči. „Stav hodnotíme jako multiorgánové selhání," popsal situaci Kolouch.

Uvedl také, že v celém průběhu léčby a podle dostupné dokumentace a informací od vedoucích lékařů nemocnice nebylo nalezeno žádné pochybení.

Šestatřicetiletá Češka byla zraněna 14. července v Hurghadě, kde mladý Egypťan zaútočil nožem na turisty na pláži. Dvě německé turistky zabil a další turistky zranil, mezi nimi i ženu z Česka, kterou zasáhl do nohy a do zad.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme