Muž v centru Českých Budějovic držel ženu jako rukojmí, policisté ji osvobodili a pachatele zadrželi

Policie ve středu odpoledne vyjednávala v centru Českých Budějovic s mužem, který držel v prodejně tabáku ženu jako rukojmí. Podle kriminalistů ji ohrožoval na životě. Policisté s mužem vyjednávali přibližně od 15.00, uvedl jejich mluvčí Milan Bajcura. Po 16.00 vnikla zásahová jednotka do prodejny a ženu osvobodila. Krátce poté policisté muže zadrželi a odvezli jej k výslechu. Podle ČTK zadržovaná žena utrpěla lehká řezná poranění na krku.

České Budějovice (Aktualizováno: 20:50 30. 6. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Část náměstí Přemysla Otakara II. je uzavřené (ilustrační foto) | Foto: Andrea Poláková | Zdroj: Český rozhlas

Kvůli vyjednávání s pachatelem byla uzavřena část náměstí Přemysla Otakara II. Policisté kolem prostoru postavili mobilní stěnu, bylo slyšet několik výstřelů či ran. „Policisté použili pyrotechnické výbušky, které jsou určeny k tomu, aby pachatele uvedly do zmatku. Poté jsme pachatele zneškodnili,“ uvedl Bajcura.

Zásah skončil okolo 16.30. Zraněnou ženu po skončení zásahu převezli záchranáři do nemocnice, na životě nebyla přímo ohrožena. 

Podle Bajcury měl muž určité požadavky, o nichž chtěl vyjednávat. Motiv jeho jednání zatím není jasný, stejně jako skutečnost, zda útočník zadržovanou ženu znal. Vyšetřování případu pokračuje a případné obvinění útočníka lze zřejmě očekávat až během čtvrtka, řekl ČTK ve středu večer policejní mluvčí.

Na místě zasahovali také městští strážníci, hasiči a záchranáři. Uzavření části náměstí zkomplikovalo dopravu i ve městě, především v okolí Senovážného náměstí se tvořily kolony.

Jitka Cibulová Vokatá, ada Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme