Muž, který v Českých Budějovicích držel rukojmí, spáchal ve vězení sebevraždu

Muž, který v červnu držel v centru Českých Budějovic ženu jako rukojmí, zemřel, napsal deník Mf Dnes. S odkazem na nejmenované zdroje list napsal, že recidivista zřejmě spáchal sebevraždu ve vazební věznici. Mluvčí vězeňské služby Markéta Prunerová uvedla, že ve vazební věznici v Českých Budějovicích spáchal sebevraždu čtyřicetiletý muž.

Aktualizováno České Budějovice (Aktualizováno: 21:30 17. 8. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Věznice (ilustrační foto)

Případ úmrtí vězně prověřuje policie a vnitřní orgány vězeňské služby (ilustrační foto). | Zdroj: Fotobanka Pixabay | CC0 1.0,©

„Mohu potvrdit, že 30. července došlo ve Vazební věznici České Budějovice k sebevraždě vazebně stíhaného čtyřicetiletého muže,“ řekla Prunerová. Cizí zavinění podle ní bylo předběžně vyloučeno, muž byl v cele sám.

Muž v centru Českých Budějovic držel ženu jako rukojmí, policisté ji osvobodili a pachatele zadrželi

Číst článek

S informací o smrti vězně přišel deník Mf Dnes. Případ prověřuje policie a vnitřní orgány vězeňské služby. Mluvčí českobudějovické věznice Jiří Bílek už dříve řekl, že se k věci vyjadřovat nebude.

Recidivista držel 30. června téměř hodinu ženu v jednom z obchodů v centru města. Žena utrpěla lehčí řezná poranění. Policisté s jednačtyřicetiletým mužem vyjednávali, uzavřeli část náměstí Přemysla Otakara II. Později ženu osvobodila zásahová jednotka.

Útočníka policisté zadrželi. Policie jej obvinila z trestného činu braní rukojmí, za to lze uvalit až dvanáctileté vězení. Soud na muže později uvalil vazbu. Není zřejmé, ve které věznici muž byl; podle dřívějších informací to měla být věznice mimo region.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme