České cestovky většinou zrušily zájezdy do Egypta

Organizované zájezdy českých turistů z Egypta přepraví letecké chartery zpět do vlasti o tomto víkendu. Pak minimálně jeden týden velké české cestovky žádného turistu do Egypta nepošlou. Další charterové lety jsou případně naplánovány až na 16. února.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Travel Service. Ilustrační foto | Foto: Tomáš Adamec

Nejvíce turistů má v Egyptě Exim Tours, podle obchodního ředitele Jana Koláčného skoro 800 lidí, kterým pobyt končí v neděli. Cestovní kancelář zrušila zájezdy do 15.2., pár dnů před tímto datem se rozhodne, jestli je obnoví.

Fischer má v Egyptě 200 lidí, také se vrací o víkendu a další dva týdenní turnusy kancelář zrušila. Zájezdy obnoví podle situace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek Jaroslava Skalického

S Čedokem je v Egyptě v Hurghadě asi 160 lidí, také se vrátí o víkendu. Od dalšího týdne Čedok pobyty do poloviny února přerušil.

Firo Tour má v Egyptě 70 lidí, vrátí se o víkendu a další termín CK zrušila s tím, že bude záležet na vývoji situace.

ESO zrušila zájezdy do odvolání, a i klientům, kteří by chtěli cestovat koncem února doporučuje, aby termín posunuli ještě na pozdější dobu. Zdeněk Marek z této CK nepředpokládá, že by se cestovní ruch v Egyptě vrátil do běžných kolejí dřív než v polovině března.

Blue Style má nyní 62 lidí v Hurghadě. Zájezdy do Egypta zrušil do 18.2.

Všechny uvedené cestovní kanceláře nabízejí výměnu zájezdu na pozdější termín či do jiné destinace, případně vrácení peněz u zrušených zájezdů.

Zrušení zájezdů potvrdila i letecká společnsot Travel Service, která tento víkend vypraví do egyptských letovisek pět spojů, poletí prázdné a zpátky přivezou turisty. Další víkend cestovní kanceláře u Travel Service všechny lety zrušily, první plánované lety zatím zůstávají na 16. února.

Jaroslav Skalický, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme