České děti mají málo pohybu a problémy s nadváhou

Šestnáct procent dětí u nás má problémy s nadváhou nebo dokonce obezitou. Vyplývá to z výsledků nejnovějšího výzkumu Odborné společnosti praktických lékařů pro děti a dorost, kterého se zúčastnilo více než čtyři tisíce českých dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

dětská obezita | Foto: rodina.dama.cz

Pubertální děti vážící více než sto kilogramů nejsou v dětské populaci vůbec žádnou výjimkou. Potvrzuje to i Lucie Pechočová z Obezitologické poradny v českobudějovické nemocnice: "V Poradně se setkáváme i s dětmi, které mají už extrémní obezitu, kdy se jejich váha pohybuje nad sto kilo, výjimkou není ani sto dvacet sto třicet kilo. Tyto děti už mají i zdravotní potíže jako problémy s tlakem, tuky nebo potíže kloubního charakteru."

Podle výsledků zmíněného výzkumu se ale v poslední době mírně zlepšily stravovací návyky dětí. Kila jim přibývají kvůli naprosté absenci pohybu. Celá jedna třetina dětí má naprostý nedostatek pohybu. Hýbou se maximálně dvě hodiny za týden, což odpovídá počtu povinných hodin školní tělesné výchovy.

Přečtěte si také:
České děti mají kvůli nedostatku pohybu špatné držení těla
Děti pěkně tloustnou po svačině z automatů
Jak se motivovat k hubnutí?
I mírná nadváha bere roky života

Martina Toušková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme