České dráhy řeší neplatné lístky na mezinárodních spojích. Jsou předražené a neúplné

České dráhy se potýkají s neplatnými lístky, stále častěji se s nimi setkávají průvodčí mezinárodních spojů. Jde o jízdenky, které cestující zakoupí přes portál Rail Ninja, píšou Lidové noviny. Doklady jsou podle deníku neúplné – chybí na nich cena nebo informace o vrácení. Dopravce se tak chystá bránit právní cestou.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy zápasí s neplatnými lístky (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

„Společnost jsme již oficiálně vyzvali, aby od své činnosti upustila, a podnikneme další právní kroky. Samotní cestující se mohou bránit a neměli by přebírat zjevně upravené nebo neúplné jízdní doklady, respektive by je měli u tohoto prodejce okamžitě reklamovat,“ uvedl pro Lidové noviny mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

‚Nečekejte žádnou revoluci.‘ Nový šéf dozorčí rady chce České dráhy připravit na větší konkurenci

Číst článek

Na jízdence je podle deníku z důležitých informací pouze počáteční a cílová stanice, počet osob a datum. Takové lístky jsou ale neplatné, cestující si tak musí doklad koupit znovu. Kolik takových jízdenek si cestující zakoupili, Šťáhlavský z Českých drah neuvedl.

Přemrštěná cena

Jízdenky zakoupené přes portál jsou navíc i dražší. Za cestu z Prahy do Budapešti zaplatí cestující na portálu Rail Ninja až 2500 korun, přitom na stránkách Českých drah stojí naprosto stejná cesta 767 korun, uvedly dále Lidové noviny.

Portál Rail Ninja podle oficiálních stránek provozuje společnost Firebird GT Limited se sídlem v Hongkongu. Evropské zastoupení má podle webu na starosti firma Relugas Limited se sídlem na Kypru. Zástupci portálu podle serveru Lidovky.cz na dotazy zaslané mailem nereagovali.

kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme