Kvůli technické poruše nejezdily některé vlaky z pražského nádraží. Spoje mají stále zpoždění

Porucha trakčního vedení na odstavném nádraží Praha jih v pondělí zkomplikovala na čtyři hodiny železniční provoz v Praze. Některé osobní vlaky ráno vůbec neodjely, jiné spoje měly desítky minut zpoždění. Týkalo se to například i rychlíků mezi pražským hlavním nádražím a Poděbrady nebo Kutnou Horou. Podle mluvčího Českých drah Roberta Pagana se závadu ještě nepodařilo úplně odstranit.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 9:33 7. 12. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Arriva | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Porucha na trakčním vedení se stala kolem 4.30, způsobil ji silný vítr. Mluvčí Českých drah Robert Pagan uvedl, že omezení se dotklo dálkových vlaků a především regionální dopravy v okolí Prahy, které jsou vedeny převážně elektrickými jednotkami CityElefant. V okolí Prahy proto nevyjely vybrané dálkové a osobní vlaky. 

Pagan odhaduje, že závadu se podaří úplně odstranit mezi desátou a dvanáctou hodinou. Dopravci se podařilo některé elektrické vlaky nahradit jinými soupravami a zpoždění už nejsou tak velká.

Pražská integrovaná doprava uvedla, že nevyjelo například několik spojů mezi Prahou a Českým Brodem, nejely ani vlaky z Masarykova nádraží do Kralup a z hlavního nádraží do Berouna nebo do Benešova u Prahy.

vvr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme