České dráhy se budou bránit proti kampani Student Agency

Otevřená válka se rozhořela mezi Českými drahami a majitelem firmy Student Agency Radimem Jančurou, který tvrdí, že dráhy získaly od krajů provoz regionální železnice bez výběrového řízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České dráhy. Ilustrační foto. | Foto: Tomáš Adamec

Student Agency chtěla vstoupit do regionální vlakové dopravy. Kraje ale odmítly do vlakové dopravy pustit soukromníky a minulý týden podepsaly bez výběrového řízení desetiletou smlouvu s Českými drahami.

Jančura proto spustil reklamní kampaň proti sociálnědemokratickým hejtmanům a chystá i stížnost Evropské komisi. Dráhy, které nazval 'černými dírami', se ale chystají bránit.

"České dráhy se znepokojením sledují kampaň společnosti Student Agency vůči ČD, kdy neoprávněně ukazuje a spojuje s naší firmou ty nejstarší vlaky, zatímco České dráhy nabízejí na velmi mnoha spojích to, co on chce nabízet až za dva roky," řekl Radiožurnálu mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

České dráhy proto podle něj v tuto chvíli analyzují kampaň Student Agency. "A předpokládáme, že se budeme bránit také soudní cestou. V tomto případě by nás mohla zastupovat právní kancelář Brož & Sokol & Novák," doplnil.

Jana Zemanová, Katka Brezovská, Radek Pavlovič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme