Rychlík u Tábora projel o padesát metrů návěst. Nikomu se nic nestalo, provoz na trati byl obnoven

Rychlík R 712 z Českých Budějovic projel u obce Chotoviny návěst, informoval na facebooku server Zdopravy.cz. Mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský to následně serveru iROZHLAS.cz potvrdil. „Pozdě odpoledne projel jeden z rychlíků návěst stůj,“ řekl mluvčí. Cestujícím z rychlíku se nic nestalo a budou evakuování na jiný vlak, dodal mluvčí. Provoz ve stanici Chotoviny byl podle webu státního dopravce obnoven.

Tábor (Aktualizováno: 18:43 7. 3. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rychlík už dobržďoval, ale před návěstí nestačil zastavit Ilustrační snímek) | Foto: Tomáš Adamec | Zdroj: Český rozhlas

Rychlík už dobržďoval, ale před návěstí nestačil zastavit. „Návěst minul asi o padesát, možná sedmdesát metrů, na kterých už zastavoval, ale nestihl dobrzdit před návěstidlem,“ řekl Petr Šťáhlavský.

Přesčasy, časté výluky, složité předpisy. Za chyby strojvůdců může přetěžování, brání je federace

Číst článek

Z toho důvodu bude incident vyšetřován. Cestující byli z vlaku evakuování a přepravení náhradní autobusovou dopravou. Ta na trati kvůli plánované výluce jezdí, ale byla prodloužena až do Tábora, doplnil mluvčí Českých drah Šťáhlavský.

Okolo 18.30 byl provoz na trati podle stránek Českých drah znovu obnoven.

Nárůst mimořádností

Za předchozí týdny se Drážní inspekce musela zabývat několika mimořádnými událostmi. V úterý 19. února jel osobní vlak mezi Martinicemi a Velkým Meziříčím téměř šest kilometrů bez strojvůdce. Vlak s 11 cestujících, zastavil sám, nikomu se nic nestalo. V pátek 22. února projel v Ejpovicích za Plzní na červenou rychlík do Mnichova.

Souprava vjela na jinou trať a strojvedoucí zastavili vlaky 34 metrů od sebe. Ani v tomto případě nebyl nikdo zraněn. V sobotu 23. února se v Českých Budějovicích srazily dvě posunovací lokomotivy. Jeden strojvedoucí byl lehce zraněn.

Vlaky v Česku ujíždějí železničářům několikrát do roka. Při nejtragičtější nehodě zahynulo 19 lidí

Číst článek

Ve středu minulý týden se v Havlíčkově Brodě střetl nákladní vlak s lokomotivou. V pondělí se srazily dva vlaky u Ronova nad Doubravou, pět lidí bylo zraněno.

Nehoda v Brně

V úterý 5. března se na hlavním nádraží v Brně srazily dva osobní vlaky. Záchranáři v souvislosti s nehodou ošetřili 23 lidí. Škoda dosáhla téměř půl milionu korun.

Počet mimořádných událostí na železnici letos prudce vzrostl, za první dva měsíce jich inspektoři museli řešit už 220, meziročně o čtvrtinu více.

Vedení Českých drah kvůli nehodám svolaly mimořádné jednání a státní přepravce také zintenzivnily kontroly práce svých strojvůdců. Kontroloři ověřují přípravu strojvůdců před jízdou a následně jejich chování během cesty. Podle generálního ředitele Českých drah Miroslava Kupce ale zpřísněné kontroly žádná systémová pochybení nezjistily a zaměstnanci předpisy dodržují.

och Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme