České dráhy vrátí na jihočeské tratě některé dříve zrušené vlaky

Lidé na jihu Čech se dočkají vlakových spojů, kterém zmizely z jízdních řádů. S rozčarováním reagovali občané i starostové některých obcí na jihu Čech na změny, které nastaly v prosinci ve vlakových jízdních řádech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

regionova | Foto: Alena Palečková

Dráhy optimalizovaly spoje; některé spoje, na které byli lidé po léta zvyklí, přestaly jezdit, místo nich se objevily jiné, které ne vždy časově vyhovují. Po jednání nespokojených zástupců obcí s Jihočeským krajem i drahami se požadavky obcí promítnou od příštího měsíce do letošní první změny jízdních řádů.

Pavel Kosmata z českobudějovického centra osobní dopravy Českých drah dodal: "Přistoupili jsme k tomu, že jsme první změnu jízdního řádu udělali poněkud obsáhlejší, abychom vyhověli všem oprávněným steskům, výtkám a přizpůsobili ho tak, jak jen to je možné, požadavkům obcí. Největší připomínky byly k tomu, že některé vlaky nejezdily o víkendu v ranních časech. V těchto časech ale jezdí nejméně cestujících, proto optimalizace byla podle našeho názoru oprávněná, nicméně po dohodě s obcemi jsme přistoupili k některým změnám."

Jedním z příkladů změn je město Zliv. To požadovalo, aby se do jízdních řádů vrátil nedělní první ranní vlak z Protivína přes Zliv do Českých Budějovic. Do Českých Budějovic teď přijíždí jen od pondělí do soboty ve 4 hodiny a 56 minut.

"Byl v neděli z jízdního řádu vyškrtnut, protože jeho obsazenost byla minimální. Nicméně město Zliv požadovalo znovuzavedení tohoto vlaku z důvodů návozu do zaměstnání. Přistoupili jsme tedy k tomu, že jsme s tímto souhlasili, souhlasil s tím i Jihočeský kraj jako náš objednavatel, a tento vlak tedy bude od 8. března jezdit. Aby ale ztráta z železniční dopravy, kterou nám hradí Jihočeský kraj, zůstala vyrovnaná, tak od 8. března v neděli nebude jezdit vlak číslo 8005 v úseku Protivín - České Budějovice," řekl Pavel Kosmata.

Úprav se od 8. března dočkají i vlakové spoje na trati z Tábora do Českých Budějovic, mezi Táborem a Bechyní a na trati z Veselí nad Lužnicí - Jindřichův Hradec.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme