Strojvedoucí si v Domažlicích odskočil na svačinu. Mezinárodní trať zablokoval téměř na 30 minut

České vlaky jsou nechvalně proslulé kvůli svým zpožděním. Způsobit ho může třeba i strojvedoucí, který si odskočí na svačinu. Z Domažlic kvůli tomu minulý týden vyjely dva vlaky o více než 20 minut později. Po trati přitom jezdí také mezinárodní spoje do Mnichova. Strojvedoucí za to dostal od Českých drah výtku, a čeká ho i finanční postih.

Domažlice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Strojvedoucí Českých drah přijel minulý čtvrtek na zastávku Domažlice město, kde měl odstavit vlak na jinou kolej a uvolnit tak cestu ostatním, aby mohly projet. Zhruba za hodinu se pak měl vracet do Plzně.

Slavné TGV končí. Francouzské železnici začíná kralovat nová generace rychlovlaků

Číst článek

„Neuvědomil si nutnost uvolnění vlakové cesty, odskočil si koupit svačinu, a než ho nadřízení sehnali, tak došlo ke zpoždění dvou spojů,“ potvrdil serveru iROZHLAS.cz mluvčí drah Radek Joklík.

Osobní vlak Planá - Domažlice měl zpoždění 21 minut. Západní expres mířící do Plzně a Prahy vyjel o 26 minut později.

K obecnému ohrožení ale podle Joklíka nedošlo. „Vlaková cesta zůstala obsazená. Žádný další vlak na ni tudíž nemohl vjet,“ uvedl mluvčí drah. Dodal ale, že zpoždění bylo samozřejmě nepříjemné.

Strojvedoucí pak musí kvůli svému pochybení čelit trestu. „Strojvedoucí dostal podle našich interních předpisů výtku a finanční postih,“ uzavřel Joklík.

Na problém na domažlickém nádraží upozornil nejdříve na sociální síti Petr Lamr. Redakci iROZHLAS.cz, která ho kontaktovala, událost potvrdil. Dodal ale, že sám nebyl pasažérem a informaci má pouze zprostředkovaně. 

ako, kno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme