České hory čekají nápor turistů

Horská střediska čekají nápor turistů. Jen do Krkonoš se chystají tisíce vyznavačů zimních sportů. I letos se tak dají čekat problémy v dopravě. Policisté proto nabádají řidiče k ohleduplnosti a trpělivosti. Na silnicích budou posílené policejní hlídky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krkonoše | Foto: Radana Schaeferová

Na dopravu v některých střediscích východních Krkonoš budou i letos dohlížet také Trutnovští strážníci. Například do Pece pod Sněžkou zajíždějí už několik let. Jak dodává Jiří Majer z Trutnovské městské policie hlídky budou ve střediscích téměř nepřetržitě.

"V pátek a o víkendu jsme příslušníkům stanovili také noční služby. V týdnu bude režim policistů volnější. Pohotovost ale držíme 24 hodin," řekl Majer Radiožurnálu.

Krkonošská horská střediska navíc každoročně řeší problémy s parkováním. Policie tak do terénu posílá větší počet hlídek. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí Trutnovských policistů Jiří Prouza.

"Zvyšujeme počet policistů, a to nejen ve střediscích typu Špindlerův mlýn a Pec pod Sněžkou, ale i v Trutnově nebo Vrchlabí. Jsou to města, kde je služba posílena od začátku až do konce zimní sezóny," upřesnil Prouza.

Podle Prouzy se policisté zaměří také na majetkovou trestnou činnost. "Plánujeme i speciální akce, kdy uzavřeme vybraná místa a kontrolujeme například každá projíždějící vozidla, potažmo pak posádku a obsah vozidel," uzavřel Prouza.

Martin Pařízek, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme