České hory nabízejí solidní podmínky pro zimní sporty

Dobré podmínky pro lyžaře dnes nabízí Vysočina a solidně si zalyžujete také v Beskydech.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak hlásí naše spolupracovnice Věra Pavlasová, teplota se na Vysočině pohybuje pod bodem mrazu. Na vyznavače běhu na lyžích čekají upravené tratě nejen ve sportovním areálu u Nového města na Moravě, ale i kolem Fišavy Tří studní a v dalších lokalitách. Uzavřeny jsou pouze ochozy a tratě na Vlachovicích, kde se koná mezinárodní mistrovství ČR v běhu na lyžích. Na své si přijdou i milovníci na sjezdového lyžování, pro ně ovšem museli pracovníci skicentra upravit sjezdovku technickým sněhem.

Podle Michala Svatoše z ostravského studia Českého rozhlasu, je v Beskydech oblačno až polojasno, s teplotami od minus pěti do minus dvou stupňů Celsia. Sněhová pokývka je v průměru třiceticentimetrová, sníh je věštinou prachový, místy namrzlý. Nejvíce vleků v provozu, plných deset je na Pustevnách. Lyžuje se také na Lysé hoře, na Javorovém, v Bílém a dalších střediscích. Běžecké stopy jsou s výjimkou Javorového většinou neupravené.

Sněhové podmínky v Jeseníkách nejsou zrovna ideální, přesto se řada milovníků zimních sportů i o tomto víkendu vypravila právě tam. Jak řekl Českému rozhlasu Jaroslav Sembdner z Horské služby Jeseníky, teplota se tam pohybuje kolem minus 5 stupňů, je zataženo, mlha. Na Červernohorském sedlu leží 30 centimetrů sněhu, všechny sjezdovky jsou v provozu, horská služba ale upozorňuje, že místy jsou vydřené. Na Ovčárně mají 60 centimetrů sněhu, na Paprsku a Petříkově 50 centimetrů, ostatní střediska do 25 centimetrů. Horská služba ráno upravila tratě běžkařské magistrály Černohorské sedlo - Švýcárna a Červenohorské sedlo - Vřesová studánka.

Markéta Kaclová, Michal Svatoš, Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme