České hory nabízejí solidní podmínky pro zimní sporty

Dobré podmínky pro lyžaře dnes nabízí Vysočina a solidně si zalyžujete také v Beskydech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

r_2100x1400_cro.png

Jak hlásí naše spolupracovnice Věra Pavlasová, teplota se na Vysočině pohybuje pod bodem mrazu. Na vyznavače běhu na lyžích čekají upravené tratě nejen ve sportovním areálu u Nového města na Moravě, ale i kolem Fišavy Tří studní a v dalších lokalitách. Uzavřeny jsou pouze ochozy a tratě na Vlachovicích, kde se koná mezinárodní mistrovství ČR v běhu na lyžích. Na své si přijdou i milovníci na sjezdového lyžování, pro ně ovšem museli pracovníci skicentra upravit sjezdovku technickým sněhem.

Podle Michala Svatoše z ostravského studia Českého rozhlasu, je v Beskydech oblačno až polojasno, s teplotami od minus pěti do minus dvou stupňů Celsia. Sněhová pokývka je v průměru třiceticentimetrová, sníh je věštinou prachový, místy namrzlý. Nejvíce vleků v provozu, plných deset je na Pustevnách. Lyžuje se také na Lysé hoře, na Javorovém, v Bílém a dalších střediscích. Běžecké stopy jsou s výjimkou Javorového většinou neupravené.

Sněhové podmínky v Jeseníkách nejsou zrovna ideální, přesto se řada milovníků zimních sportů i o tomto víkendu vypravila právě tam. Jak řekl Českému rozhlasu Jaroslav Sembdner z Horské služby Jeseníky, teplota se tam pohybuje kolem minus 5 stupňů, je zataženo, mlha. Na Červernohorském sedlu leží 30 centimetrů sněhu, všechny sjezdovky jsou v provozu, horská služba ale upozorňuje, že místy jsou vydřené. Na Ovčárně mají 60 centimetrů sněhu, na Paprsku a Petříkově 50 centimetrů, ostatní střediska do 25 centimetrů. Horská služba ráno upravila tratě běžkařské magistrály Černohorské sedlo - Švýcárna a Červenohorské sedlo - Vřesová studánka.

Markéta Kaclová, Michal Svatoš, Věra Pavlasová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme