České pivovary jsou v zahraničí podle HN stále úspěšnější

Pivovarům z Česka se na mezinárodních trzích daří. Jak píší Hospodářské noviny, objednat si zlatavý mok například v Číně nebo africkém Beninu není žádný problém. Ke kauze Radky Kafkové z České konsolidační agentury se na svých stránkách vrací Mladá fronta Dnes. Za pronájem louky v Doupovských horách zaplatili technaři podle Práva necelých 25 000 korun. Lidové noviny uvádějí, že evropské univerzity přivírají dveře zahraničním studentům.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

domácí tisk

domácí tisk | Foto: Alena Palečková

Českým pivovarům se na zahraničních trzích daří lépe a lépe, píší dnešní Hospodářské noviny. Tuzemské pivovary tak pronikají na jeden zahraniční trh za druhým. Přejete si české pivo v Číně nebo v africkém Beninu? Dnes už to není problém! Lídr Trhu Plzeňský prazdroj v Česku prodal jen za první pololetí bez mála 4 milióny hektolitrů piva a 382 tisíc hektolitrů poslal do světa. Naopak třeba Starobrno se stalo nejsilnější českou značkou ve Švédsku. Po loňském rekordním roce je přitom opět "zaděláno" na skvělý výsledek a hodně tomu pomohlo i horké léto, kdy spotřeba piva výrazně roste.

Radka Kafková, obviněná členka vedení České konsolidační agentury, podle zjištění Mladé fronty Dnes skutečně vedla jednání při prodeji tří miliardové pohledávky. Až dosud přitom vedení agentury tvrdilo, že Kafková neměla s touto kupní smlouvou nic společného. Nicméně dostala se do kontaktu s transakcí až v konečné fázi a mohla ji tak podle listu jen těžko ovlivňovat. Jenomže právě z toho ji policie obvinila

O prázdninách se zraní nejvíc dětí. Smrtelných dětských úrazů u nás naštěstí ubývá, ovšem stále jich je proti vyspělé Evropě dvojnásobek. Mezi nejčastější úrazy přitom patří poranění hlavy následované zlomeninami, popálením a otravami. Podle některých lékařů může ale za řadu úrazů neohrabanost dnešních dětí. Spousta z nich sedí celé dny u televize nebo počítače a nejsou tak fyzicky zdatné, jako byla starší generace, informuje Mladá fronta Dnes.

Armádní louka pro technaře byla za babku, tvrdí dnešní Právo. Za čtrnáctidenní pronájem pozemku v Doupovských horách zaplatili organizátoři 24 225 korun. Naopak náklady policie, hasičů a zdravotníků, kteří na akci dohlíželi a dohlíží, budou podle listu podstatně vyšší a půjdou zřejmě do miliónů korun. Po dobu technoparty bylo v okolí nasazováno pravidelně 150 až 400 mužů zákona v uniformách a na místě také pracuje řada kriminalistů. Jasné je, že peníze půjdou z kapes daňových poplatníků - kolik to bude, se začne počítat příští týden

Země Evropské unie přivírají dveře studentům z Česka - píší na titulní straně Lidové noviny. Školy v celé řadě zemí EU čelí nájezdu zahraničních studentů a rozhodly se situaci řešit. Například třetinu studentů na dánských lékařských fakultách tvoří Švédové, do Rakouska zas míří stovky Němců. Ke slovu se tak už od září dostanou kvóty pro přespolní studenty. A to pocítí i Češi, kteří chtějí za vzděláním vycestovat. Naopak na vysokých školách u nás studuje asi 17 tisíc Slováků - žádná obranná opatření ale zatím vysoké školy v ČR nechystají.

Cena korku roste - do pěti let bude mít polovina lahví s vínem umělé zátky. Háje korkových dubů jsou vydranocvané, cena korkové zátky se pohybuje kolem 14 korun, plastová je o půlku levnější. Před pěti lety jsme plastové náhražky korku skoro neznali, dnes je najdeme ve čtvrtině lahví a v budoucnu se setkáme s korkem jen u špičkových vín. O tom, jaký uzávěr je lepší, se přitom budou vést nekonečné debaty. Podle některých pomáhají plastové zátky třeba lépe zachovat aroma. Více v dnešních Lidových novinách.

Ondřej Kubala, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme