České vysoké učení technické v Praze slaví 310 let od založení. Udělí čestný doktorát

Pražská ČVUT vyučuje už 310 let. Na nejstarší technické univerzitě v Česku proto začíná speciální program věnovaný výročí. V úterý slavnostně zasedne Vědecká rada ČVUT, která vyznamená čestným doktorátem architekta Miroslava Šika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ČVUT - Nová budova Dejvice | Foto: Stavba roku

Program 310 let ČVUT zahajujeme tiskovou konferencí. Pokračuje vědeckou radou, kdy bude udělen čestný doktorát honoris causa profesoru Miroslavu Šikovi. Slavnostní den zakončí koncert v Rudolfíně v Praze, na kterém vystoupí Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Kühnův smíšený sbor.

Výročí si univerzita ale bude připomínat během celého roku. Letos připravila program přístupný všem. Oslavy tak budou pokračovat 11. dubna videomappingem na novou budovu ČVUT-CIIRC. „To je budova, kterou jsme právě dokončili na ulici Jugoslávských partyzánů a necháme veřejnost nahlédnout do této nové budovy,“ říká rektor ČVUT Petr Konvalinka.

„Na začátek září jsme připravili celoškolskou expozici, která bude realizována v rámci Festivalu vědy na Vítězném náměstí, jmenuje se Technika pro zdraví. Chceme také vytvořit v období leden až květen facebookový seriál s historickými mezníky ČVUT,“ popisuje rektor.

Linda Nguyenová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme