Českého občana odsoudili v Chorvatsku kvůli založení požáru

Desetiměsíční vězení s podmínečným odkladem na dva roky. Takový rozsudek si vyslechl Čech, který minulý týden založil požár na chorvatském ostrově Hvar.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ostrovy Hvar a Korčula | Foto: Alexandr Pícha

Muž čelil obvinění z obecného ohrožení a teď bude muset ještě uhradit soudní výlohy v hodnotě asi 12 tisíc korun. Českému rozhlasu to potvrdil šéf konzulátu ve Splitu Pavel Bednář.

„Soud mu vrátil pas a vzhledem k tomu, že se obě strany vzdaly odvolání, rozsudek je pravomocný a náš občan se může volně pohybovat po území Chorvatska, nebo může odcestovat zpátky do České republiky,“ dodal Bednář.

Soud odsouzenému nezakázal další vstup do země a ani ho z Chorvatska nevyhostil. Čechovi původně hrozila pokuta nebo roční trest vězení.

Přehrát

00:00 / 00:00

1Pavel Bednář hovoří o rozsudku pro Čecha, který založil požár.mp3

Třiatřicetiletý muž se sám k požáru přihlásil s vysvětlením, že vysypal v kempu popel z grilování do křoví a odešel na procházku se psem. Než se vrátil, okolí už bylo v plamenech.

Požár hasilo na 60 hasičů a tři letadla. Požár, který se kvůli silnému větru rozhořel na 4,5 hektarech plochy, se podařilo zlikvidovat asi po šesti hodinách. Z kempu bylo evakuováno několik desítek turistů.

Adam Weiss, Aneta Vojtěchová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme