Českem se opět přehnaly silné bouřky

Českou republiku večer a v noci opět zasáhly prudké bouřky. Nechaly za sebou polámané stromy, vytopené sklepy a na několika místech přerušené elektrické vedení. Na Teplicku padající strom lehce zranil dvě děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka s bleskem | Foto: Fotobanka Stock.xchng

V Karlovarském kraji museli hasiči čerpat vodu ze zatopených sklepů, vyjížděli celkem k 30 případům. Stromy padaly po celém kraji.

V Libereckém kraji měli hasiči nejvíc práce s odstraňováním desítek popadaných stromů. Bouřka s přívalovým deštěm se přehnala od České Lípy přes Liberec na Jablonecko a Turnovsko.

Doprovázel ji silný vítr, k zemi spadly desítky stromů. Hasiči zasahovali v Plavech na Jablonecku, ve Smržovce, Českém Dubu a na mnoha místech Českolipska.

Na silnicích jsou ještě stále části polámaných větví a kluzké koberce spadaného listí. Řidiči by proto měli lesními oblastmi jezdit s velkou opatrností.

Hasiči vyjížděli i na východě Čech. Stromy spadané přes silnice jim lidé hlásili z celého regionu. Problémy měli také energetici. Za noc řešili 6 poruch na vedeních vysokého napětí, do rána se je ale podařilo opravit.

Přečtěte si také:
Vláda schválila peníze pro kraje a obce na likvidaci povodňových škod
Společnost Člověk v tísni rozdělí miliony z povodňové sbírky
Česko bude investovat do zlepšení varovného systému před povodněmi

Ivana Bernáthová, Marika Táborská, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme