Českem se opět přehnaly silné bouřky

Českou republiku večer a v noci opět zasáhly prudké bouřky. Nechaly za sebou polámané stromy, vytopené sklepy a na několika místech přerušené elektrické vedení. Na Teplicku padající strom lehce zranil dvě děti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka s bleskem

Bouřka s bleskem | Foto: Fotobanka stock.xchng

V Karlovarském kraji museli hasiči čerpat vodu ze zatopených sklepů, vyjížděli celkem k 30 případům. Stromy padaly po celém kraji.

V Libereckém kraji měli hasiči nejvíc práce s odstraňováním desítek popadaných stromů. Bouřka s přívalovým deštěm se přehnala od České Lípy přes Liberec na Jablonecko a Turnovsko.

Doprovázel ji silný vítr, k zemi spadly desítky stromů. Hasiči zasahovali v Plavech na Jablonecku, ve Smržovce, Českém Dubu a na mnoha místech Českolipska.

Na silnicích jsou ještě stále části polámaných větví a kluzké koberce spadaného listí. Řidiči by proto měli lesními oblastmi jezdit s velkou opatrností.

Hasiči vyjížděli i na východě Čech. Stromy spadané přes silnice jim lidé hlásili z celého regionu. Problémy měli také energetici. Za noc řešili 6 poruch na vedeních vysokého napětí, do rána se je ale podařilo opravit.

Přečtěte si také:
Vláda schválila peníze pro kraje a obce na likvidaci povodňových škod
Společnost Člověk v tísni rozdělí miliony z povodňové sbírky
Česko bude investovat do zlepšení varovného systému před povodněmi

Ivana Bernáthová, Marika Táborská, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme