Českem se prohnaly silné bouře. Na Semilsku hrozí lokální povodně

Na řece Libuňce v Pelešanech na Semilsku platí do brzkého rána povodňové ohrožení. Meteorologové tam vyhlásili extrémní stupeň nebezpečí, neboť byl na řece dosažen 3. stupeň povodňové aktivity. Vydatné srážky, které zapříčinily vzedmutí koryta řeky, už ale ustaly. Dá se proto očekávat opětovný pokles hladiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vylitá řeka Morava v polích mezi Tovačovem a Troubkami. | Foto: Tomáš Adamec

Česko ve středu v podvečer zasáhly prudké lokální bouřky, které postupovaly z Německa směrem na východ. Na severozápadě Čech za sebou zanechaly vyvrácené stromy, část kraje zůstala bez elektřiny. Čtrnáctiletého chlapce zasáhl blesk, vyvázl bez vážnějšího poranění.

V Karlovarském kraji bouře zasáhla nejsilněji Chebsko a okolí Kraslic. I v severních Čechách hasiči vyjížděli k popadaným stromům a zatopeným sklepům. Například v Litvínově čerpali vodu i z prodejny potravin.

Nejhorší situace byla na Litoměřicku a na Děčínsku. Větve na trati a v trolejovém vedení také zastavily u Bohušovic nad Ohří na Litoměřicku vlak na mezinárodní trati Praha Drážďany.

V Dalešicích na Mladoboleslavsku silný vítr strhl elektrické vedení, které spadlo těsně vedle školní budovy. Bouře se přehnala také nad Mělnickem. Kvůli popadaným stromům jsou uzavřené některé komunikace.

V noci se pak větrná smršť přesunula na Moravu. Jen v Olomouckém kraji museli hasiči vyjíždět k 34 případům. V Moravskoslezském kraji se kvůli stromům, které po nárazech silného větru spadly na koleje, zastavil provoz na železniční trati z Krnova do Moravského Berouna.

ak, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme