Českem v září zřejmě projede další konvoj s vojáky USA. O detailech se jedná

Dunajská jízda, takové jméno by měl mít americký konvoj, který projede Českem. Plánovaný je na září. Kolona vojenských aut by měla vyrazit z německých základen na cvičení do Maďarska. Na rozdíl od posledního průjezdu by se tentokrát Američané neměli na území Česka zdržet víc než dva dny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Příjezd amerického konvoje k ruzyňským kasárnám

Příjezd amerického konvoje k ruzyňským kasárnám | Foto: Filip Jandourek

„Jedná se o cvičení, o kterém se normálně vědělo. Dochází tedy k přesunu ze Spolkové republiky Německo přes naše a slovenské území do Maďarska,“ uvedl ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Přesné datum, kdy by měl konvoj Českem projet, zatím není jasné. Jednání o podrobnostech prý začala teprve před několika dny.

I o velikosti konvoje se podle Stropnického teprve jedná. Podle průběžných informací by mohla být Dunajská jízda srovnatelná s konvojem, který přes Česko projel na jaře. Ten měl několik set vojáků v asi stovce vozidel.

Na rozdíl od čtyřdenního průjezdu na jaře by se tentokrát Američané měli zdržet nejvýš 48 hodin. Strávit na českém území by měli jednu noc. Pravděpodobně ve Vyškově, kde by bylo v kasárnách pro vojáky dost místa.

Evelyna Kulíšková, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme