Česko asi včas nezíská povolenky pro obchod s emisemi plynů

Senát hostí už druhým dnem mezinárodní konferenci věnovanou ochraně ovzduší a omezení skleníkových plynů. Jak Radiožurnálu řekl Tomáš Chmelík z ministerstva životního prostředí, Česko nestihne Evropské komisi včas předat Národní alokační plán pro obchodování s emisemi skleníkových plynů a tím získat kvótu pro povolenky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

komíny a západ Slunce

Skluz v přípravách plánu, který určí kolik povolenek jednotlivé podniky dostanou, podle něj ale neznamená dramatický problém: "Množství povolenek definuje dokument nazvaný Národní alokační plán. Návrh, který by byl řekněme konkrétnější, bychom chtěli mít řádově do několika týdnů."

"Samozřejmě předpokládáme, že ve chvíli, kdy zveřejníme první návrhy zvedne se obrovská vlna diskuse mezi podniky a ekologickými organizacemi, což může tu věc nadále zkomplikovat," řekl Chmelík.

Česko získá od Evropské unie kvóty pro znečišťovatele ovzduší. Tyto povolenky bude moci podnik, který méně znečišTuje ovzduší, prodávat podnikům, pro které bude přidělené množství povoleného množství emisí nízké.

Milan Kopp, Lenka Rákosová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme