Českem se prohnaly silné bouřky. Hasiči zasahovali na stovkách míst, tisíce domácností jsou bez proudu

Po silných bouřkách, které v pondělí zasáhly Česko, zůstává v úterý ráno bez elektřiny přes sedm tisíc domácností. Podle mluvčí společnosti E.ON Martiny Slavíkové bez proudu je 4300 jejích odběratelů a nejhorší situace zůstává na Zlínsku a Prostějovsku. Výpadky elektřiny řeší i technici společnosti ČEZ. Podle mluvčí společnosti Soni Holingerové je nejvíc problémů na Olomoucku a ve středních Čechách.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kvůli silným bouřkám museli na několika místech zasahovat hasiči | Foto: Václav Plecháček

V Chotělicích na Královéhradecku zajišťovali hasiči při bouřce komín, který hrozil pádem. V Otrokovicích na Zlínsku zajišťovali billboard. V Chomýži na Kroměřížsku zase osm jednotek likvidovalo požár střechy domu, do kterého udeřil blesk. V Brně ve Věstonické ulici vítr strhl střechu kancelářského objektu, podobně jako v Nových sadech. Hasiči Jihomoravského kraje měli za bouřky a těsně po ní přes 250 výjezdů.

Na Vysočině hasiči zasahovali kvůli padajícím stromům, na Olomoucku zapálil blesk fasádu rodinného domu

Číst článek

V Královéhradeckém kraji kontrolovali hasiči stav domu ve Vrchovinách na Náchodsku po zásahu bleskem. V domě sice byl kouř, ale hořet nezačal.

Kromě silného větru dělal problémy taky příval vody, kterou museli hasiči odčerpávat. Lidé v Olomouci se schovávali před padajícími kroupami. Řidiči se snažili schovat svá auta třeba u čerpacích stanic, aby jim kusy ledu nepoškodila vozy. Na Vysočině bylo potřeba odklízet ze silnic i železnic popadané stromy. Nejhorší situace byla na Žďársku.

Bez proudu

Energetici nyní obnovují dodávky elektřiny po bouřkách. Bez proudu je stále víc než sedm tisíc odběrných míst. Společnost ČEZ podle mluvčí Soni Holingerové eviduje nejvíc poruch na Olomoucku a ve středních Čechách. Mluvčí společnosti E.ON Martina Slavíková dodává, že pro ně je situace nejhorší na Zlínsku a Prostějovsku.

„Dálkovými manipulacemi se nám přes noc podařilo snížit počet domácností bez elektřiny ze17 tisíc na aktuální 4300. Z toho 2500 je na Zlínsku. Kromě dálkových manipulací pracují na odstranění i technici přímo v terénu,“ uvedla pro Radiožurnál.

„Aktuálně zůstává bez elektřiny 2800 odběrných míst především na Olomoucku a ve středních Čechách," řekla Radiožurnálu mluvčí ČEZ Soňa Holingerová. Předpokládá, že dodávky budou obnoveny dopoledne.

Výpadky elektřiny způsobil hlavně silný vítr a popadané stromy a větve. Energetici předpokládají, že ještě v úterý všechny poruchy odstraní. Silné bouřky by podle meteorologů přes den už přijít neměly.

Martin Karlík, Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme