Česko by odpoledne měly zasáhnout silné bouřky, hlavně na východě země

Česko dnes znovu zasáhnou silné bouřky. Přívalové lijáky, kroupy a silný nárazový vítr meteorologové očekávají prakticky na celém území republiky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bouřka u Pardubic | Foto: Tomáš Launa, Lovci bouřek

„Intenzivnější budou v jižních a východních Čechách. Na Moravě a ve Slezsku se přívalové srážky a kroupy vyskytnou ojediněle,“ potvrzuje meteorolog František Šopko.

Už v sobotu velká vedra vystřídaly silné bouřky, které na mnoha místech doprovázelo i krupobití. Místy spadlo až 58 mm srážek. Třeba v Ústeckém kraji hasiči vyjížděli k několika desítkám případů.

„Byly to popadané stromy na komunikace, místy na elektrické vedení, v jednom případě na dvě zaparkovaná auta a potom k čerpání vody a pročišťování kanalizace,“ říká mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan.

Výstraha před silnými bouřkami platí od dnešního odpoledne do pondělního rána.

V pondělí bude oblačno až zataženo a místy, zejména v jihovýchodní polovině území, občasný déšť nebo přeháňky, na jihovýchodě ojediněle i bouřky. Později odpoledne a večer bude od severozápadu postupně oblačnosti ubývat. Nejvyšší teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 °C.

Iveta Záleská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme