Česko čekají tropické teploty. Lidé by měli být opatrní

Tropické teploty se vracejí do Česka. Podle meteorologů by dnes mělo být ještě tepleji než v sobotu, kdy padaly teplotní rekordy. Například v pražském Karlově naměřili přes 35 stupňů Celsia. Nová maxima asi naměří i dnes, odpoledne pak přijdou silné bouřky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

teploměr u čerpací stanice | Foto: Marián Vojtek

Nad Českem je navíc poměrně slabá vrstva ozonu. Lidé by proto měli být opatrnější, než jindy, radí Jiřina Ernestová z pražské záchranky:

„Český organismus není na výkyvy teplot zvyklý. Neustále apelujeme na Pražany a opakujeme několik jednoduchých zásad: předně dodržování pitného režimu, omezení pohybu na slunci v tom největším žáru mezi 11. a 15. hodinou, ochrana hlavy, ochrana kůže, ochrana očí a omezit fyzickou námahu.“

Oblačnost bude od západu přibývat až odpoledne nebo navečer a v Čechách se místy přidají přeháňky a bouřky. Jinde sprchne jen ojediněle. V bouřkách se výjimečně mohou vyskytnout přívalové srážky, kroupy a nárazy větru.

Teploty přes den vystoupí na 29 až 33 stupňů, na horách kolem 26 stupňů Celsia. Foukat má jen mírný jihovýchodní vítr, který se bude v Čechách odpoledne a večer měnit na západní až severozápadní.

Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme