Česko chce výrazně omezit množství drog, které je možné držet legálně

Limit pro legální držení drogy pro vlastní potřebu by se mohl výrazně snížit. Například u pervitinu by to bylo z dosavadních dvou gramů na půl gramu. Radiožurnálu to potvrdil náměstek ministra vnitra Jaroslav Hruška.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový tester na přítomnost drog | Foto: Michal Záboj

„Připravujeme novelu vládního nařízení, kdy chceme výrazně zpřísnit množství, které může mít člověk u sebe, aniž by byl trestán. V současné době jsou to 2 gramy metamfetaminu a my uvažujeme o razantním snížení, někde okolo hranice 0,5 gramu,“ říká Hruška.

Vnitro tak reaguje na rostoucí počet drog pašovaných z českého pohraničí do Německa. Především Bavorsko a Sasko jsou zaplaveny drogami z Česka, které pocházejí hlavně z asijských tržnic u hranic. Němečtí policisté upozorňují, že počet případů, kdy chytili Němce, kteří si z Česka vezli levný pervitin, výrazně roste.

Němci si čím dál častěji stěžují, že k nim narkomani a dealeři přivážejí drogy z českého pohraničí

Číst článek

Podle náměstka ministra vnitra je nutné také posílit spolupráci mezi státními zástupci. „Tohle je práce v terénu a právě policisté a státní zástupci mohou chytat ty, kteří prodávají drogy. Zásadní problém je na tržnicích, kde působí především vietnamská komunita,“ přiznává.

„Je to stejný problém, jako byl při prodeji padělaného zboží, při prodeji pančovaného alkoholu a teď se k tomu ještě přidávají drogy. My se musíme zamyslet nad tím, jak zpřísnit kontroly v těchto místech,“ upozorňuje Jaroslav Hruška.

Policie v Bavorsku zadržela v pohraničí pervitin na výrobu 36 tisíc dávek

Číst článek

Petr Sehnoutka, Mirko Kašpar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme