Proti hybridním hrozbám společně. Babiš v Helsinkách stvrdil připojení Česka k evropské centrále

Česko bude bojovat s dezinformacemi ve spolupráci s patnácti dalšími zeměmi. Premiér v demisi Andrej Babiš z ANO spolu s českým velvyslancem v Helsinkách potvrdili připojení k evropskému centru pro boj s hybridními hrozbami, které funguje ve finské metropoli od loňského dubna.

Helsinki Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér v demisi Andrej Babiš a jeho finský protějšek Juha Sipilä | Foto: Markku Ulander | Zdroj: AP

Podle státního tajemníka pro evropské záležitosti Aleše Chmelaře země sdílejí své recepty na obranu proti kybernetickým útokům nebo provokacím, které jsou spojené s hybridní válkou.

„Centrum Excellence v Helsinkách je nejlepší v Evropě, již 16 států se k němu přidružilo. Ta spolupráce spočívá ve výměně personálu mezi jednotlivými agenturami a centry tak, abychom zjistili, jakou metodiku používají při řešení hybridních hrozeb – jak se k tomu staví strategicky a jak komunikují se státní správou,“ vysvětlil pro Radiožurnál Aleš Chmelař.

Premiér Babiš podepsal dohodu v rámci své státní návštěvy Finska. Finsko patří k zemím, které se výrazně angažují v problematice záměrného šíření nepravdivých informací prostřednictvím sociálních sítí i některých médií. Na chodu centra v Helsinkách se podílí také Švédsko, pobaltské země, Polsko, Německo, Francie nebo Spojené státy.

sed Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme