Proti hybridním hrozbám společně. Babiš v Helsinkách stvrdil připojení Česka k evropské centrále

Česko bude bojovat s dezinformacemi ve spolupráci s patnácti dalšími zeměmi. Premiér v demisi Andrej Babiš z ANO spolu s českým velvyslancem v Helsinkách potvrdili připojení k evropskému centru pro boj s hybridními hrozbami, které funguje ve finské metropoli od loňského dubna.

Helsinki Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér v demisi Andrej Babiš a jeho finský protějšek Juha Sipilä | Foto: Markku Ulander | Zdroj: AP

Podle státního tajemníka pro evropské záležitosti Aleše Chmelaře země sdílejí své recepty na obranu proti kybernetickým útokům nebo provokacím, které jsou spojené s hybridní válkou.

„Centrum Excellence v Helsinkách je nejlepší v Evropě, již 16 států se k němu přidružilo. Ta spolupráce spočívá ve výměně personálu mezi jednotlivými agenturami a centry tak, abychom zjistili, jakou metodiku používají při řešení hybridních hrozeb – jak se k tomu staví strategicky a jak komunikují se státní správou,“ vysvětlil pro Radiožurnál Aleš Chmelař.

Premiér Babiš podepsal dohodu v rámci své státní návštěvy Finska. Finsko patří k zemím, které se výrazně angažují v problematice záměrného šíření nepravdivých informací prostřednictvím sociálních sítí i některých médií. Na chodu centra v Helsinkách se podílí také Švédsko, pobaltské země, Polsko, Německo, Francie nebo Spojené státy.

sed Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme