Česko i o víkendu čekají vysoké teploty, v neděli ale přijdou přeháňky a bouřky

Letní teploty budou panovat v České republice i o víkendu. Až do neděle bude jasno nebo skoro jasno. V závěru prvního červnového týdne ale přijdou přeháňky a bouřky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Teplotní rekordy v Praze

Teplotní rekordy v Praze | Foto: Filip Jandourek

„První přeháňky a bouřky čekáme už v sobotu navečer na západě Čech. Teprve během neděle by se dostávaly dál do Čech. Jinak nás skutečně čekají krásné a slunečné dny,“ předpovídá meteoroložka Milena Ferebauerová.

Teploty dnes nepřesáhly 30 stupňů, téměř je měly v Plzni-Bolevci. V sobotu ale meteorologové počítají s teplotami mezi 28 až 32 stupni. K tomu bude skoro jasno, navečer přibude na západě Čech oblačnost.

„Místy čekáme přeháňky nebo bouřky, mohou být i intenzivní. Bouřky by se mohly objevovat i dále v Čechách,“ doplňuje meteoroložka.

Podle ní je v sobotu velká šance na teplotní rekordy: „V předchozích letech sice teploty byly přes 33 stupňů, zítra ale určitě nějaký rekord padne.“

V neděli vystoupí teploty v Čechách na 22 až 26 stupňů, na Moravě bude slunečno s 30 stupni, bouřky dorazí na Moravu a Slezsko až k večeru.

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme