Seznam pro návrat Čechů z Izraele je uzavřený. Na poslední chvíli se přihlásilo ještě deset lidí

Seznam pro repatriace českých občanů z Izraele je uzavřen, sdělil ve čtvrtek v podvečer mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Ve čtvrtek se na poslední chvíli přihlásilo deset lidí, kteří vládními speciály ještě odletí. Dva letouny jsou nyní na cestě, poslední odletí z Prahy v noci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Během čtvrtečního dne se na poslední chvíli přihlásilo se zájmem o repatriaci vládním speciálem deset osob. Ti byli ještě zařazeni na seznam pro repatriaci,“ uvedl Drake.

Smartwings mohly odvážet Čechy z Izraele, tvrdil Babiš. ‚Nabídku jsme nedostali,‘ říká resort zahraničí

Číst článek

„Ambasáda opakovaně upozorňovala zájemce, že buď odletí dnes (ve čtvrtek, pozn. red.), nebo už na vlastní náklady. V tuto chvíli je tedy seznam pro repatriace uzavřen,“ dodal.

Z Izraele se do Česka repatriačními lety vrátilo už zhruba 120 občanů, kteří v zemi uvázli po teroristických útocích palestinských radikálů.

V noci na středu prvním letem s ministrem zahraničí Janem Lipavským (Piráti) dorazilo 34 Čechů a v noci na čtvrtek dalších asi 40. Stejný počet přiletěl ve čtvrtek odpoledne třetím speciálem.

Na cestě jsou nyní armádní letoun Airbus s menší kapacitou přes 40 míst a letadlo CASA se zhruba 60 místy. Airbus s větší kapacitou zhruba 100 míst, který původně vláda chtěla pro evakuaci Čechů využít, má poruchu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme