Česko je podle americké studie 25. nejlepší země k životu

Česká republika patří podle studie amerického týdeníku Newsweek k dobrým místům k životu. Česko výborně obstálo i mezi vyspělými státy a celkově skončilo na 25. místě, nejlépe ze zemí bývalého sovětského bloku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká republika | Foto: Emanuel Macoun

Na prvních místech se umístilo Finsko, Švýcarsko a Švédsko. Například Spojené státy byly jedenácté a Německo dvanácté. Česká republika byla velmi dobře hodnocena mimo jiné v oblasti školství nebo politického prostředí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Studii amerického týdeníku Newsweek v Ozvěnách dne okomentoval sociolog, Martin Potůček.

„Já si na tomto konkrétním výzkumu cením toho, že se jenom neomezil na charakteristiku ekonomiky a ekonomického výkonu, což některé výzkumy dělají, ale že se také zaměřuje na důležitou oblast veřejných a sociálních služeb, které velmi ovlivňují kvalitu života,“ ohodnotil vypovídající hodnotu amerického výzkumu sociolog, Martin Potůček.

„V tomto smyslu si myslím, že to je jeden z lepších výzkumů, které lépe vypovídají o tom, jaké jsou skutečné životní podmínky lidí,“ dodal sociolog.

Lenka Rafaelová, Jan Bumba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme