V úterý nezemřel v Česku jediný pacient s nemocí covid-19. Přibylo 48 nakažených

Během úterý přibylo v Česku 48 nově nakažených koronavirem, o den dříve to bylo pouze o jednoho méně. Od vypuknutí epidemie onemocnění covid-19 tak bylo zaznamenáno celkem 9052 infikovaných.Za poslední den žádný nakažený nezemřel, množství úmrtí tak zůstává na 317. Aktuálně se vyléčilo 6279 pacientů, s nemocí se tak aktuálně potýká 2456 lidí. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví ke středečním 9.00.

Praha (Aktualizováno: 9:24 27. 5. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úterý bylo teprve třetím dnem bez úmrtí pacienta s nemocí covid-19 (ilustrační foto) | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Denní přírůstek případů koronaviru se posledních osm dnů drží pod osmi desítkami. V pondělí poměr nakažených covidem-19 k počtu testovaných klesl na 0,66 procenta z nedělních 1,81 procenta. Hodnota se drží pod jedním procentem i v úterý, oproti předchozímu dni však stoupla na 0,76 procenta.

Bylo to takové cvičení. Poučme se z něj, ať obstojíme v dalších pandemiích, radí epidemiolog Maďar

Číst článek

Onemocnění nejvíce zasahuje Prahu, kde je 2055 případů a na 100 000 obyvatel připadá téměř 158 nemocných. Nejmenší, jen mírně přes 28 případů na 100 000 obyvatel, je tento poměr v Jihočeském kraji, který má i nejméně infikovaných, konkrétně 181. U většiny pacientů má nemoc mírný průběh. Hospitalizováno bylo k pondělku 154 lidí, ve vážném stavu bylo 24 z nich.

Zemřelý s covidem-19 v úterý nepřibyl žádný, údaje se mohou ale ještě zpětně změnit. Od 22. března, kdy zemřel v Česku s covidem-19 první člověk, byly zatím jen dva dny bez úmrtí, a to 23. březen a 15. duben. Dosud nejvíce obětí ministerstvo eviduje v Praze, kde s nákazou zemřelo 94 lidí. Nejméně úmrtí má Zlínský kraj, a to pouze dvě.

Podle odhadů ředitele Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislava Duška nezemřelo 60 procent lidí, jejichž úmrtí jsou v koronavirových statistikách v Česku, primárně na nemoc covid-19. Většinou měli jiné chronické nemoci, často i více než jednu. Nejčastěji šlo o nemoci srdce, dýchací soustavy nebo cukrovku.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme